0505 977 60 70 0505 977 60 70 [email protected]
GRAND ALÜMİNYUM •  LOGO
Anasayfa / Alüminyum Sineklik

Alüminyum Sineklik

Alüminyum Sineklik

Grand Alüminyum | | 0505 977 60 70 | 0505 977 60 70

Alüminyum sineklik modelleri için en uygun fiyatı mı arıyorsunuz. O zaman Grand Alüminyum fiyat teklifini almayı unutmayın.

Alüminyum Sineklik

Sineklik sistemlerinin kullanım amacı uçan ve yürüyen haşerelerin ev ve mekanların içine girmesinin engellenmesidir. Bunun için kapı ve pencere gibi açıklıklara hava girişine engel olmayacak sistemler geliştirilmiştir. Haşerelerin girmesine izin vermeyecek sıklıkta örülmüş alüminyum sineklikler en çok kullanılan sineklik türüdür.

 

Alüminyum Sineklik Türleri

 

Sineklik sistemleri birçok farklı modelde üretilmektedir. Sineklik kullanılan alanlarda sinekliklerin zaman zaman açılarak giriş çıkışa imkan vermesi gerekmektedir. Bu nedenle sineklikler menteşeli ya da toplamalı şekilde üretilmektedir. Menteşeli sistem sineklikler bir çerçeveye alüminyum sineklik teli gerilerek imal edilir. Çerçeve menteşeler yardımı ile istenilen bölgeye monte edilerek kullanılır. Toplamalı sineklik sistemleri stor sineklik ve plise sinekli olarak yaygın iki kullanıma sahiptir. Stor sistemlerde sineklik düz bir şekilde bir boru üzerinde dikey ya da yatay olarak toplanmaktadır.  Genellikle pencerelerde dikey olarak tercih edilirken kapılarda yatay olarak tercih edilmektedir. Plise alüminyum sineklik sistemleri ise çerçeve içerisinde katlı bir şekilde yerleştirilen ve çerçeve içerisinde hareket edebilen sineklik modelleridir.

 

Alüminyum Sineklik Avantajları

 

Alüminyum sineklik sistemleri uçan ve yürüyen haşerelerin mekanlara girişini engeller. Bu sayede özellikle yaz aylarında ev ve mekanlarda sinek ve haşere sorunları çözülmüş olur. Ayrıca havada bulunan tozun %30’unu tutarak daha temiz bir hava sağlar. Temizlemesi ise oldukça kolaydır. Korozyona karşı dirençlidir. Alüminyum sineklik sistemleri ile ilgili detaylı bilgi için Grand Alüminyum ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Grand Alüminyum | Alüminyum Doğrama Sistemleri için bilgi alabilirsiniz.