0505 977 60 70 0505 977 60 70 [email protected]
GRAND ALÜMİNYUM •  LOGO
Anasayfa / Kompozit Kaplama

Kompozit Kaplama

Kompozit Kaplama

Grand Alüminyum | | 0505 977 60 70 | 0505 977 60 70

Kompozit kaplama işlemlerinde en iyi işçilik ve en uygun fiyatlar Grand Alüminyum tarafından sunulmaktadır.

Kompozit Kaplama

Kompozit paneller bir çeşit plastik malzeme olan polietilenin iki alüminyum levha arasına dolgu yapılması ile elde edilen bir çeşit yapı malzemesidir. Oldukça hafif, sert ve dayanıklı olan bu malzeme ile dış cephe kaplamaları yapılarak oldukça estetik sonuçlar elde edilmektedir. Dış cephe kaplamalarının yanı sıra iç dekorasyonda da kompozit paneller sıkça tercih edilmektedir.

 

Kompozit Dış Cephe Kaplaması

 

Kompozit dış cephe kaplaması yapılırken malzemenin doğru bir şekilde monte edilmesi gerekmektedir. Doğru bir şekilde sabitlendiğinde sert rüzgarlarda dahi herhangi bir tehlike arz etmez. Kompozit panellerin farklı renk seçeneği sunması nedeni ile dış cephede istenilen her türlü görünüm sağlanmaktadır. Özellikle kurumsal yapılarda hem dayanıklı hem de kolay temizlenebilir olduğu için tercih edilmektedir.

 

Alüminyum Kompozit Panel Özellikleri

 

Kompozit panellerin en önemli özelliği diğer dış cephe kaplama malzemelerinden daha hafif olmasıdır. Panelleri işlemesi kolay olduğu için istenilen boyutlandırma pratik bir şekilde yapılabilmektedir. Oldukça sert ve dayanıklı olan Alüminyum kompozit paneller darbelere karşı yüksek dayanım sağlar. Açık alanda kullanıma uygun olan paneller korozyona karşı dayanıklıdır. Titreşim emme özelliği sayesinde etkili ses yalıtımı sağlar. Gürültünün dışarıda kalmasına yardımcı olur.

 

Kompozit Kaplama Fiyatları

 

Kompozit kaplama işlemlerinde fiyat etki eden parametrelerin başında panel kalınlığı, renk ve desen seçenekleri ve kaplama alanının kaç metrekare olduğu gelmektedir. Kompozit panel kaplamaları alüminyum ya da çelik karkas iskelet üzerine yapılmaktadır. İskelet malzeme kalitesi de fiyatlara etki etmektedir. İdeal bir kompozit kaplama uygulaması için fiyat teklifini Grand Alüminyum firmamızdan alın en uygun teklifi bulun.

Grand Alüminyum | Alüminyum Doğrama Sistemleri için bilgi alabilirsiniz.