0505 977 60 70 0505 977 60 70 [email protected]
GRAND ALÜMİNYUM •  LOGO
Anasayfa / Kompozit Sistemler

Kompozit Sistemler

Kompozit Sistemler

Grand Alüminyum | | 0505 977 60 70 | 0505 977 60 70

Kompozit sistemler hafif, sert ve dayanıklı olmalarının yanı sıra estetik görünüm sunmaktadır. Sağladığı ses ve ısı yalıtım avantajı ile en iyi kaplama malzemesidir.

Kompozit Sistemler

Kompozit sistemler mukavemeti arttırmak ve ağrılığı azaltmak için tasarlanan özel olarak geliştirilmiş malzemelerdir. Birden fazla ana bileşenden oluşan maddelere kompozit malzeme adı verilmektedir. Kompozit malzemelerin en önemli özelliği kendisini oluşturan malzemelerin avantajlarını birleştirerek sunmasıdır.

 

Alüminyum Kompozit Panel

 

Alüminyum kompozit paneller iki Alüminyum levhanın arasında polietilen malzemenin dolgusu ile elde edilen ürünlerdir. Özel yapıştırma ve kaplama teknikleri ile kompozit paneller yüksek mukavemet, yüksek ses ve ısı yalıtımının yanı sıra estetik görünüm ve kolay montaj imkanı sağlamaktadır. Özellikle ısı yalıtımının gerekli olduğu alanlarda Alüminyum sistemler olarak kullanılabilmektedir.

 

Kompozit Sistemlerin Kullanım Alanları

 

Kompozit sistemler estetik kaygının olduğu alanlarda her türlü kolon kaplamasında, tavan kaplamalarında, dış cephe kaplamalarında ve bina yenileme işlemlerinde kullanılabilmektedir. Kompozit sistemlerin kullanım alanları hayal gücü ile sınırlıdır. Kolay işlenebilir olması nedeni ile istenilen her alana uygun kesim ve uygulama yapılabilmektedir. Kapı panellerinden dış cephe kaplamalarına kadar istediğini yerde ısı ve ses yalıtımı sağlayan yüksek mukavemetli kompozit malzemeleri kullanabilirsiniz.

 

Kompozit Panel Cephe Kaplama

 

Özellikle geniş renk seçenekleri kompozit sistemlerin dış cephelerde tercih edilmesini sağlamaktadır. Hafif olması dış cephede güvenli kullanımına imkan sağlamaktadır. Kolay uygulanabilir bu sistemler sayesinde hem estetik hem de güvenli bir dış cephe kaplaması yaptırmak mümkündür. Grand Alüminyum olarak kompozit sistemlerin uygulamasında profesyonel çözümler sunuyoruz. Kompozit sistemler ile verilen hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgi için iletişime geçmeyi unutmayın.

Grand Alüminyum | Alüminyum Doğrama Sistemleri için bilgi alabilirsiniz.