0505 977 60 70 0505 977 60 70 [email protected]
GRAND ALÜMİNYUM •  LOGO
Anasayfa / Otomatik Kapı

Otomatik Kapı

Otomatik Kapı

Grand Alüminyum | | 0505 977 60 70 | 0505 977 60 70

Otomatik kapı sistemleri için en uygun tasarım ve imalatı çok uygun fiyatlarla Grand Alüminyum olarak sizlere sunuyoruz.

Otomatik Kapı

Otomatik kapı sistemleri özellikle insan giriş çıkışının yoğun olduğu yerlerde tercih edilen hem ısı yalıtımına katkı sağlayan hem de teması azaltarak hijyen sağlayan sistemlerdir. Otomatik kapı sistem türleri kayar kapılar ve döner kapılar olarak ayrılmaktadır. Kayar kapılar belirli bir eksen üzerinde yanal hareketlerle açılıp kapanmaktadır. Döner kapı sistemleri ise birden fazla kapının belirli bir nokta etrafında dönerek geçiş yapılmasına imkan sağlamaktadır.

 

Otomatik Kapı Sensörleri

 

Otomatik kapıların en önemli özelliği yaklaşanı algılayıp açılıp kapanma kararını kendisinin vermesidir. Bunun için de birtakım sensörler kullanılmaktadır. Bu sensörler yardımı ile geçişi tespit ederek kendiliğinden açılmaktadır. Otomatik kapılar ameliyathaneler, depolar, bina girişleri gibi çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. Özellikle büyük sitelerde otopark giriş kapıları da çoğu zaman otomatik kapılar olarak tasarlanmakta ve imal edilmektedir.

 

Otomatik Kapı Sistemleri

 

Otomatik kapı sistemleri kullanıldıkları alana göre özel yeteneklere sahiptirler. Ameliyathane ve özel otoparklar gibi girişin kontrollü olması istenilen yerlerde uzaktan kumandalı sistemler kullanılmaktadır. Bunun dışında depoların yükleme girişlerinde aşağı ve yukarı açılan modelleri de imal edilmektedir. Otomatik kapı sistemleri depo ve fabrikalarda etkinliği arttırmak için kullanılırken mağaza ve marketlerde hem estetik hem de kolay kullanım imkanı sunmaktadır. Otomatik kapı sistemleri hakkında detaylı bilgi almak, tesisinize uygun otomatik kapı sistemlerinin detaylarını öğrenmek, özel ihtiyaçlarınıza uygun otomatik kapı sistemleri yaptırmak için Grand Alüminyum firmamız ile iletişime geçmeyi unutmayın.

Grand Alüminyum | Alüminyum Doğrama Sistemleri için bilgi alabilirsiniz.